Wyjątkowy oraz modernistyczny Kraków

Najważniejszym spośród największych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi całokształt gospodarki miasta.

Spośród okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.