mięśnie kegla kulki gejszy

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia mięśnie kegla

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one prawidłowo wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z nieraz można również trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą idealne wyniki. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.