Italian Cuisine in Krakow

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. czytaj więcej o naszej restauracji Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film