hydrolat do cery naczynkowej

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo wykorzystywane, gdyż mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i odpowiednio ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednakowoż oraz o naturę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.